Anna Świokła

Nauczany przedmiot:

język polski

O sobie:

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku. Ukończyłam Filologię polską na Wydziale Humanistycznym w latach 1990/91 - 1994/95. Jestem nauczycielem dyplomowanym jęz. polskiego z 18-letnim stażem. Uczyłam w Zespole Szkół Medycznych, III LO przy Medyku, w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego Zespole Szkół Nr 1 im. KEN, W Gimnazjum Nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku. Oprócz jęz. polskiego w klasie Opiekunek dziecięcych w Liceum Medycznym uczyłam Literatury dziecięcej, do której program autorski opracowałam sama, gdyż przedmiot kończył się maturą. Zaś w klasach humanistycznych G-1 uczyłam  Filozofii, do której również przygotowałam program autorski. Jestem współautorką programu autorskiego Historia Polski - scenariusze lekcji w gimnazjum oraz 2 - tomowej monografii o dziejach Szczecinka , która została napisana w związku z obchodami 700 - lecia miasta.
Ukończyłam następujące kursy: Kurs - Pierwszej pomocy, Kurs - Czy istnieje dziennikarstwo obiektywne? Kurs dla kierowników placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, Kurs - Integracja europejska - europejskie drogi kultury materialnej i duchowej, Kurs - Wykorzystanie technik komputerowych w procesie oceniania ucznia w gimnazjum, Seminarium - Przygotowanie i prowadzenie zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem komputerów przenośnych z dostępem do Internetu. Uzyskałam następujące certyfikaty: Certyfikat - Intel - Nauczanie ku przyszłości; Certyfikat - Ewaluacja jako warunek wysokiej jakości pracy szkoły; Certyfikat - Podstawa programowa a standardy wymagań egzaminacyjnych z języka polskiego w gimnazjum. Brałam udział w konferencjach metodycznych i posiadam zaświadczenia:  Dyslektyk czy leń - diagnoza i pomoc; Jak zrozumieć świat?  Sposób na lekturę; Zanim pójdę z uczniami do galerii ... Analiza i interpretacja dzieła sztuki; Metody aktywizujące w procesie nauczania; Tylko czytający może przeżyć więcej; Od diagnozy do sukcesu edukacyjnego - Jak pracować z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.