PSYCHOLOG

czwartek     7.50 - 11.50
piątek       7.50 - 14.35

Zadania psychologa.

Do zadań psychologa szkolnego należą w szczególności:

1) Udzielanie uczniom pomocy psychologiczno - pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.
2) Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu rozwiązywania problemów wychowawczych, wspierania rozwoju ucznia.
3) Wspieranie nauczycieli, wychowawców  klas w udzielaniu pomocy psychologiczno - pedagogicznej, rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia przyczyn niepowodzeń edukacyjnych oraz wspierania mocnych stron uczniów.
4) Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania.
5) Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży.
6) Wspieranie uczniów w dokonywaniu wyboru kierunku dalszego kształcenia i zawodu.
7) Pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów.
8) Prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
9) Wspieranie wychowawców klas i zespołów wychowawczych w realizacji programu wychowawczo - profilaktycznego szkoły.

Dodatkowe działania psychologa:
- Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – od listopada 2011 roku członek zespołu (praca w grupach roboczych: lider/członek); od stycznia 2020 r. koordynator do spraw profilaktyki w szkole.