Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

WSPÓŁPRACA Z PORADNIĄ PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNĄ W SZCZECINKU

Praca szkoły opiera się m.in. na współpracy z wieloma instytucjami. Należy do nich również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Szczecinku.  Jest to współpraca ważna, ponieważ na podstawie opinii i orzeczeń poradni nauczyciele otrzymują informacje o danym uczniu, potrzebne do dalszej pracy dydaktyczno-wychowawczej.
Poradnia wspiera nasze działania poprzez:
  • wspomaganie właściwego rozwoju i efektywności uczenia się dzieci i młodzieży,
  • profilaktykę uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży,
  • pomoc w diagnozowaniu i rozwijaniu możliwości oraz mocnych i słabych stron uczniów
  • wspomaganie wychowawczej i edukacyjnej funkcji szkoły i rodziny.
     Poradnia realizuje zadania poprzez diagnozę, konsultację, terapię. Ważnym zadaniem poradni, jest orzekanie w sprawie kształcenia specjalnego oraz w sprawach indywidualnego nauczania. Ponadto na podstawie opinii z PPP jest możliwe:
  • wcześniejsze przyjęcie ucznia do szkoły lub odroczenia go,
  • pozostawienie ucznia klas I-III drugi rok w tej samej klasie,
  • objęcie uczniów zajęciami dydaktyczno-wyrównawczymi lub kompensacyjno-korekcyjnymi,
  • dostosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb ucznia z zaburzeniami i odchyleniami,
  • udzielanie zezwolenia na indywidualny program lub tok nauki,
  • przystąpienia ucznia z zaburzeniami lub trudnościami w uczeniu do sprawdzianu zgodnie z    zaleceniami PPP
         Opinię wydaje się na pisemny wniosek rodziców dziecka. Na wniosek lub za zgodą rodziców poradnia przekazuje kopię opinii do placówki, do której uczęszcza dziecko. Najczęściej to rodzic osobiście przynosi dokument do szkoły.

Kontakt z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Szczecinku:
PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA
UL. WIATRACZNA 1