Dramat i teatr starożynej Grecji

Dramat i teatr starożytnej Grecji – projekt edukacyjny z języka polskiego
(opiekun p. M. Pisula – Witkowska)

Dnia 9 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 2 rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego „Dramat i teatr starożytnej Grecji”. W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy I a (9 osób), III d (2 osoby) i II e (3 osoby). Zadaniem uczniów było zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat dramatu i teatru antycznego. Młodzież podzieliła się na kilka zespołów, a każdy z nich zajmował się jednym z wybranych zagadnień. Uczniowie samodzielnie zdobywali wszelkie informacje. Poszczególne etapy swojej pracy uczniowie młodzież dokumentowała i relacjonowała w czasie kolejnych spotkań. Wybór formy również należał do uczniów: makieta, prezentacja multimedialna, przygotowanie stroju i maski tragicznej / komicznej, itd.
            Wyniki swojej pracy uczniowie przedstawili klasom: I a, I b, I d, I f i I g w ramach Festiwalu Literatury w dniu 30 kwietnia 2015 roku.
            Zobaczcie wyniki naszej pracy (kliknij na zdjęcie)

Przygotowania

Efekt końcowy