Archiwum biblioteki

 

 

23 czerwca 2023 r.

KONIEC ROKU SZKOLNEGO :))

        

07 czerwca 2023 r.

ZWROT PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI

   Zbliża się zakończenie roku szkolnego 2022/ 2023, dlatego informuję o konieczności zwrócenia do biblioteki szkolnej wypożyczonych podręczników i książek. Każdy uczeń ma obowiązek zwrócenia kompletu podręczników w wyznaczonym terminie. Oto krótka instrukcja, jak się do tego przygotować.

15 maja 2023 r.

PRZYCHODZI UCZEŃ DO BIBLIOTEKI... :)

    Na zakończenie Tygodnia Bibliotek  przedstawiam tytuły lektur, o które proszą czytelnicy naszej biblioteki. Czy domyślacie się, jakie tytuły książek poprzekręcali?

Taka jest Moja Twoja Nasza BIBLIOTEKA ! - przyjazna, wesoła i kolorowa. Zaglądajcie codziennie:)

   
 

12 maja 2023 r.

KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI ROZSTRZYGNIĘTY!

  

    

      

10 maja 2023 r.

MOJA  TWOJA  NASZA  BIBLIOTEKA !

    Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek to do dobry pretekst, żeby pokazać Czytelnikom  to, czego nie widzą na co dzień, przychodząc do biblioteki. Są to papierowe księgi inwentarzowe,  lektury i książki czytane kiedyś przez uczniów tej szkoły.  Biblioteka szkolna istnieje od 1975 roku, więc większość ówczesnych książek jest zubytkowana, nie mniej jednak te w dobrym stanie  stoją jeszcze na regałach. Natomiast papierowe księgi inwentarzowe , a jest ich siedem, zastąpione zostały przez program  do obsługi biblioteki, e - biblio.

   

To pierwsza księga inwentarzowa biblioteki szkolnej, w której pod pozycją pierwszą wpisana jest książka Franciszka Klona pt. ,,Łowcy minionego czasu". Nie ma jej już w bibliotece. Zaczytane i zniszczone książki ubytkuje się i wykreśla z inwentarza.

  

Takie były kiedyś lektury i  lubiane serie wydawnicze. Obecnie księgozbiór biblioteki jest oczywiście odnowiony. Cały księgozbiór biblioteki liczy 10440 egzemplarzy. Jest to beletrystyka, literatura popularno - naukowa oraz lektury.

08 maja 2023 r.

ZACZYNAMY  TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023 !

      Tydzień Bibliotek  rozpoczyna się miłym akcentem dla wszystkich bibliotekarzy. Dzień 8 maja obchodzony jest jako Święto  Bibliotekarzy i Bibliotek. Do biblioteki zawitali dzisiaj moi Czytelnicy z miłymi życzeniami, za które serdecznie dziękuję!

         

28 kwietnia 2023 r.

NASZE MAJOWE ŚWIĘTA

     Z okazji świąt majowych biblioteka przygotowała okolicznościowy wystrój oraz zaprezentowała  książki dotyczące Konstytucji 3 Maja dostępne w księgozbiorze.

            

19 kwietnia 2023 r.

ZAPROSZENIE DO KONKURSU

     Zbliża się majowy Tydzień Bibliotek. W tym roku będzie przebiegać pod hasłem : Moja Twoja Nasza - BIBLIOTEKA! Z tej okazji zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie zakładki do książki. Motywem przewodnim ma być, zgodnie z hasłem, biblioteka. Regulamin konkursu poniżej.

Regulamin Konkursu Plastycznego

 Zakładka do książki

      Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego serdecznie zaprasza uczniów do udziału w konkursie na wykonanie zakładki do książki pod hasłem :    ,,Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!’’.

Organizator Konkursu:  biblioteka  szkolna

Uczestnicy Konkursu: Uczniowie klas 0 - 8

Przedmiot Konkursu:  

Przedmiotem Konkursu jest  wykonanie pracy plastycznej -  zakładki do książki

Cele konkursu:

  1. Rozbudzanie zainteresowań artystycznych uczniów oraz promowanie ich talentów.
  2. Promowanie czytelnictwa oraz biblioteki szkolnej.
  3. Utożsamianie się z biblioteką szkolną jako miejscem przyjaznym w szkole.
  4. Włączenie się w obchody Tygodnia Bibliotek poprzez wykorzystanie hasła jako motywu przewodniego wykonywanych prac.

Zasady udziału w Konkursie:

  • Praca plastyczna (zakładka) powinna być wykonana na bloku technicznym w formacie nie większym niż 7,5 cm x 21 cm (ok. ¼ formatu A4).
  • Obie strony zakładki należy ozdobić zgodnie z hasłem przewodnim konkursu, używając technik plastycznych płaskich i nie brudzących książki.
  • Podpisaną pracę (imię, nazwisko, klasa) należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 09 maja  2023 r.
  • Prace konkursowe zostaną  ocenione przez powołane Jury, które wybierze 3 najlepsze prace w kategorii 0-3 i 4-8. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe .
  • Jury będzie brało pod uwagę: samodzielność wykonania, pomysłowość, oryginalność i estetykę pracy.
  • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone  w dniu 12 maja 2023 r.
  • Prace konkursowe będą wyeksponowane w bibliotece szkolnej, na stronie biblioteki  oraz na Fb.
  • Wykonane prace nie będą zwracane uczestnikom, zostaną przekazane do biblioteki szkolnej.

                                                                                                                                                                   Organizator

 

14 kwietnia 2023 r.

KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS 1-3   cz.1

      W bibliotece  odbyły się przesłuchania uczestników Konkursu Czytelniczego dla klas 1-3. Zadanie polegało na pięknym przeczytaniu fragmentu dowolnie wybranej książki oraz wykonaniu ilustracji.  Drugi etap będzie polegał na rozwiązaniu testu do zaproponowanego tytułu ksiązki. Pięknie wykonane ilustracje są wyeksponowane w bibliotece. Zapraszam do oglądania.

Konkurs przygotowały Magda Roszko i Katarzyna Skwierawska we współpracy z biblioteką szkolną.

      

      

    

05 kwietnia 2023 r.

ŚWIĄT WESOŁYCH,  WESOLUTKICH,  NAJWESELSZYCH !

          

          

04 kwietnia 2023 r.

BAJKI WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

     Kolejne spotkanie z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego przebiegało w klimacie świąt Wielkanocnych. Była rozmowa o zwyczajach i tradycjach, było oglądanie pisanek, czytanie ,,Bajek wielkanocnego zajączka '' oraz wypożyczanie książek na świąteczny czas!

      

         

21 marca 2023 r.

WIOSENNE POTYCZKI W BIBLIOTECE

     Wiosna przyszła jak zawsze, więc czas na Wiosenne Potyczki w szkole. W bibliotece uczniowie rozwiązywali wiosenną krzyżówkę oraz poszukiwali wiosny w książkach!

      

      

10 lutego 2023 r.

HEJ, CHŁOPAKI I DZIEWCZYNKI, JUŻ NIEDŁUGO WALENTYNKI!

     W dniu  Walentego będziemy na feriach, więc sercowe klimaty pojawiły się w bibliotece już wcześniej. Na wystawce możecie obejrzeć książki o miłości zgromadzne w księgozbiorze biblioteki. A dla wszystkich, którzy kochają książki - sercowa fotoramka!heartsmiley

           

         

         

        

06 lutego 2023 r.

FERIE  Z  KSIĄŻKĄ !

        Drodzy Czytelnicy,  zbliżają się ferie zimowe. Z tej okazji proponuję Wam  udział w zabawie czytelniczej. Wszystkie zasady znajdziecie na przygotowanych kartach, wystarczy przyjść po nie do biblioteki. Czytać można zawsze i wszędzie, więc czytajcie i bawcie się! Zapraszam:)

              

12 grudnia 2022 r.

CZEKAMY NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - ZAJĘCIA CZYTELNICZE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     Kolejne spotkanie z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego przebiegło pod znakiem oczekiwania na Świętego Mikołaja. Wigilia tuż tuż, a więc najmłodsi czytelnicy wysłuchali historii o tym, co robi Święty Mikołaj. Jeszcze tylko wypożyczyć książkę do wspólnego czytania z rodziną  i można czekać na święta !

      

                  

06 grudnia 2022 r.

NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA CZEKA DZIECI CAŁA ZGRAJA !

    Z okazji Mikołajek na czytelników biblioteki czekały warsztaty plastyczne, podczas których każdy czytelnik mógł samodzielnie wykonać Mikołaja . Chętnych nie brakowało !

         

      

         

25 listopada 2022 r.

MISIOWE ŚWIĘTO W BIBLIOTECE

   Dzień Pluszowego Misia to jedno z najmilszych świąt. W naszej szkolnej bibliotece mieszka Miś Sobiś , więc dzisiaj był on w centrum uwagi wszystkich odwiedzających czytelników. Zachęcał do czytania i częstował dzieci misiowymi żelkami ;)

            

              

17 listopada 2022 r.

KSIĄŻKI W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

    Biblioteka szkolna pozyskała kolejne książki w języku ukraińskim. Tym razem Miejska Biblioteka Publiczna Filia dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinku przekazała nam nieodpłatnie 16 egzemplarzy bajek i wierszyków. Pozycje te otrzymaliśmy w ramach Projektu KSIĄŻKI BEZ GRANIC - dla dzieci , które rosyjska agresja zmusiła do opuszczenia domów - pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Agaty Kornhauser - Dudy i Małżonki Prezydenta Ukrainy Ołeny Zełenskiej. 

    Serdecznie zapraszam ukraińskich uczniów naszej szkoły do wypożyczania :)

         

10 listopada 2022 r.

11  LISTOPADA W BIBLIOTECE   -   PATRIOTYCZNIE!

    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości  została przygotowana  wystawa książek o tematyce niepodległościowej, zgromadzonych w księgozbiorze biblioteki szkolnej.  Na czytelników czekają również karty pracy w postaci krzyżówek, labiryntów i kolorowanek. 

                

      

 

28 października 2022 r.

MAŁA KSIĄŻKA  - WIELKI  CZŁOWIEK

    To już kolejna edycja akcji , w której Instytut Książki przekazuje uczniom klas pierwszych Wyprawkę Czytelniczą w ramach kampanii ,,Mała książka - wielki człowiek". Celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Wyprawkę odebrali dziś uczniowie klasy Ia podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej.

28 października 2022 r.

WARSZTATY RYSOWANIA KOMIKSU

    Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach rysowania komiksu poprowadzonych przez Huberta Ronka. To znany polski rysownik i scenarzysta, autor wielu znanych serii komiksowych. W bardzo ciekawy sposób wprowadził uczestników w tematykę komiksu, począwszy od historii gatunku do konkretnych wskazówek technicznych, bardzo przydatnych dla chcących zmierzyć się z rysowaniem. Na zakończenie spotkania można było otrzymać autograf, z czego z przyjemnością skorzystaliśmy.  To nie koniec przygody z komiksem, ponieważ wkrótce będzie można wziąć udział w konkursie na komiks związany ze szczecineckimi legendami. 

          

          

   

21 października 2022 r.

KASZTANY  POLICZONE !

     Ta zabawa cieszyła się wielkim powodzeniem ! Liczyli, różnymi sposobami, uczniowie oraz nauczyciele. W słoiku były 134 kasztany, a najbliżej wyniku byli Antek Butoka, Blanka Dębicka oraz Kasia Prokop. Gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w zabawie :)

        

        

17 października 2022 r.

JESIENNA   ZABAWA  CZYTELNICZA :)

  

10 października 2022 r.

ROZPOCZYNAMY CYKLICZNE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ :)

    Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przyszły na zajęcia biblioteczne. w ramach których wysłuchały głośnego czytania książki ,,Kicia Kocia w bibliotece" oraz samodzielnie wypożyczyły książki do wspólnego czytania w domu z rodzicami. Będziemy tak spotykać się co dwa tygodnie  pod szyldem ogólnopolskiej akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

      

    

30 września 2022 r.

OTRZYMALIŚMY  PODZIĘKOWANIE :)

 

     
 

29 września 2022 r.

CZYTAMY Z SERCEM - SPOTKANIE AUTORSKIE  I WARSZTATY

    Kolejny dzień głośnego czytania to w klasach 4-8 fragment książki Wojciecha Widłaka pt. ,,Dwa serca anioła''. Uczniowie naszej szkoły skorzystali też z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia dla Dzieci i Młodzieży i wzięli udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Widłakiem. A w bibliotece odbyły się warsztaty origami, podczas których składaliśmy serce - symbol tegorocznej akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

      

28 września 2022 r.

CZYTAMY Z SERCEM - ZABAWY EDUKACYJNE

    Dzięki materiałom edukacyjnym, otrzymanym od organizatorów akcji,  czytelnicy biblioteki spędzali czas bardzo aktywnie i twórczo. Były kolorowanki, puzzle, labirynty - wszystko wokół tematyki serca. Materiały zostały opracowane przez www. kartyedukacyjne.pl

        

        

27 września 2022 r.

CZYTAMY Z SERCEM - GŁOŚNE CZYTANIE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

    Uczniowie klas 1-3 oraz Oddziału Przedszkolnego przez kilka dni odwiedzają bibliotekę , aby wziąć udział w głośnym czytaniu ,,Bajki o sercu''. Dowiadują się z niej, co należy robić, aby nasze serce było zdrowe. Głośnemu czytaniu towarzyszy wystawa książek na ten temat zgromadzonych w księgozbiorze biblioteki szkolnej.

         

         ​​​​​​

26 września 2022 r.

OGÓLNOPOLSKA  AKCJA  CZYTAMY Z SERCEM

    Biblioteka szkolna zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji  CZYTAMY Z SERCEM. To połączenie dwóch wydarzeń przypadających 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania oraz Światowy Dzień Serca. Można więc powiedzieć, że to akcja czytelniczo-profilaktyczna. Przez kilka dni będzie się działo! Już są gotowe wystawa książek, gazetka informacyjna oraz zabawa dla czytelników.

         

    

20 września 2022 r.

ZAPROSZENIE  NA  WARSZTATY

    Otrzymaliśmy zaproszenie od Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia dla Dzieci i Młodzieży do udziału w warsztatach komiksu prowadzonych przez Huberta Ronka. To polski twórca komiksów, rysownik, scenarzysta i publicysta, który w swoim dorobku ma kilka serii komiksowych oraz wiele publikacji w czasopismach takich jak ,,Kumpel'', ,,Victor Junior'' czy ,,Hop i Siup''. Warsztaty odbędą się 28 października  w C.K.Zamek. Zapraszam chętnych uczniów klas 4-8 do zapisywania się w bibliotece lub u nauczyciela plastyki. Termin zapisów - do 30 września.

15 września 2022 r.

PODRĘCZNIKI  ROZDANE!

    Najpierw było rozpakowywanie i  przeliczanie. Potem ewidencja w księdze inwentarzowej, pieczętowanie, nadawanie numerów, oklejanie kodami kreskowymi. Na końcu kompletowanie i pakowanie do reklamówek. Tyle pracy trzeba było wykonać, żeby wyposażyć uczniów naszej szkoły w podręczniki oraz ćwiczenia. W tym roku nowe podręczniki otrzymali uczniowie klas III i VI. Pozostali  korzystają  z  podręczników użytkowanych po raz drugi i trzeci.  Wszystkim  uczniom życzę miłego uczenia się :)

            

            

 

 

09 czerwca  2022 r.

MOJE KORZENIE - MOJA RODZINA

    W kinie Wolność miało miejsce uroczyste zakończenie projektu edukacyjnego ,,Moje korzenie'' realizowanego przez Archiwum Państwowe Oddział Szczecinek oraz Miejską Bibliotekę Publiczną Filia dla Dzieci i Młodzieży. Do projektu zostali zaproszeni uczniowie klasy 5 b naszej szkoły.  Wzięli oni udział w trzech spotkaniach warsztatowych , po których wykonali prace konkursowe ,,Moja rodzina'' . Miło mi poinformować , że  Grzegorz Grzeca zajął III miejsce, a Martyna Prystaj i  Paweł Goszczyński otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki, a prace konkursowe - piękne drzewa genealogiczne można oglądać na wystawie zorganizowanej w holu kina Wolność. 

      

    

                                                                                                                                       

30 maja 2022 r.

SPOTKANIA CZYTELNICZE - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      Dzisiaj o miało miejsce ostatnie spotkanie czytelnicze z grupą dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Spotykaliśmy się cyklicznie co dwa tygodnie, aby wspólnie poczytać ciekawe książki oraz wypożyczać je do domu. To było bardzo miłe spotkanie. Moim najmłodszym czytelnikom dziękuję za piękne laurki, a Paniom Małgosi i Dorocie - za współpracę :)

   

         

   


20 maja 2022 r.

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE 

       Księgozbiór biblioteki szkolnej powiększył się o nowozakupione książki  w języku ukraińskim  dla dzieci będących uczniami naszej szkoły. Są to elementarze polsko-ukraińskie, słowniki oraz książki polskich autorów przetłumaczone na język ukraiński. Zapraszam do wypożyczania :)

       

16 maja 2022 r.

REALIZUJEMY PROJEKTY CZYTELNICZE

         W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. poszczególe klasy realizują projekty czytelnicze z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.  Klasy 4a i 6a wykonały lekturowe pudełka. To ciekawy sposób zaprezentowania lektur polegający na gromadzeniu rekwizytów kojarzących się z książką. Klasa 5a pracowała nad wykonaniem koronkowych liter w technice typoażur, z których ułożyła napis Maria Konopnicka, z okazji Roku pisarki.. Uczniowie z klasy 5b szukali tysiąca powodów, by czytać. Uczniowie 7b wykonali plakaty promujące czytelnictwo. Brawo za pomysły!

    

    

        

13 maja 2022 r.

NAJPIĘKNIEJSZY CYTAT O KSIĄŻCE  - WYNIKI  KONKURSU

     W konkursie na Najpiękniejszy Cytat o Książce wzięło udział 40 uczniów z klas 1 - 8. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie , która znajduje się w bibliotece. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie :) Oto wyniki:

Klasy 1 – 3

I miejsce – Nicole Adamowicz  1c

II miejsce – Michał Rempel  2d

III miejsce – Lena Rosicka  2a

Wyróżnienia – Grzegorz Zamoić 1b, Nadia Bełzowska 2a,

                        Arkadiusz Kander 2a, Filip Gawrys 2c

Klasy 4 -8

I miejsce – Amelia Soszka  4b

II miejsce – Anna Witkowska  5a

III miejsce – Piotr Bodnar  6a

Wyróżnienia – Malwina Kołomyjec 4b, Marcel Rygielski 4 OMS,

                      Alan Kujawski 5a, Paweł Medenecki-Świętowicz 5 OMS

    

    

     

 

12 maja 2022 r.

POJEDYNEK  KSIĄŻEK !

      Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klas 6, 7 i 8 wzięli udział w zabawie czytelniczej ,,Pojedynek książek''. Do turnieju stanęło 16 tytułów. Zadanie polegało na wypełnieniu drzewka turniejowego i wyborze ulubionej książki w parze. Do pojedynku stanęły tytuły: 

 ,,Chłopcy z placu Broni '' i   ,,Harry Potter ''  oraz  ,,Hobbit ''  i  ,,Magiczne drzewo'',

,,Mikołajek''  i  ,,Gwiazd naszych wina''  oraz  ,, Alicja w Krainie Czarów''  i  ,,Muminki'',

,,Kubuś Puchatek''  i  ,,Dziennik cwaniaczka''  oraz  ,,Opowieści z Narnii'  i  ,,Koszmarny Karolek'',

,,Mały Książę''  i  ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai''  oraz  ,,Akademia Pana Kleksa''  i  ,,Igrzyska śmierci''.

      Ogłaszam, że  pojedynek wygrała książka A.A. Milne pt. ,,Kubuś Puchatek'' !  Dziekuję za udział w zabawie :)

      

      

        

 

11 maja 2022 r.

WARSZTATY   ARCHIWISTYCZNE 

       Kolejne spotkanie w ramach Projektu ,,Moje korzenie'' organizowanego przez Archiwum Państwowe Oddział w Szczecinku odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem uczniowie klasy 5b wzięli udział w warsztatch archiwistycznych pod kierunkiem pani Katarzyny Lisieckiej, która wprowadziła wszystkich uczestników w tajniki poszukiwania informacji o przodkach .  Będą one bardzo przydatne do wykonania pracy konkursowej polegającej na wykonaniu drzewa genealogicznego swojej rodziny.

      

09 maja 2022 r.

BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU

     Takie hasło przyświeca Tygodniowi Bibliotek w tym roku. Szkolna biblioteka to mały świat  dla czytelników, którzy przybiegają tu na każdej przerwie nie tylko wypożczyć książki, ale pooglądać, porozmawiać, pobyć... Dlatego książkowa fotobudka cieszyła się dużym powodzeniem, bo przecież wszyscy kochamy książki :)

        

        

        

        

08 maja 2022 r.

ROZPOCZYNAMY  OGÓLNOPOLSKI  TYDZIEŃ  BIBLIOTEK !


 

27 kwietnia 2021 r.

MOJE  KORZENIE  - projekt edukacyjny

       Otrzymaliśmy zaproszenie od Archiwum Państwowego Oddział Szczecinek oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej do udziału w projekcie edukacyjnym ,,Moje korzenie''. Częścią tego projektu jest konkurs plastyczny pt. ,,Moja rodzina'' polegający na wykonaniu drzewa genealogicznego. Dzisiaj grupa uczniów z klasy Vb uczestniczyła w lekcji archiwalnej w AP, którą poprowadziła bardzo ciekawie pani Katarzyna Lisiecka. Uczniowie otrzymali dużą dawkę wiedzy, jak poszukiwać informacji o przodkach oraz materiały plastyczne do wykonania prac.     
    

                

23 kwietnia 2022 r.

23 KWIETNIA - ŚWIATOWY  DZIEŃ  KSIĄŻKI  I  PRAW  AUTORSKICH

     Ten dzień, ważny dla wszystkich fanów książek, jest obchodzony w ponad 100 krajach  na całym świecie od  1995 roku. To dobra okazja, żeby zaprosić  uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie pt.,,Najpiękniejszy cytat o książce".

       

 

Regulamin Konkursu Czytelniczego

Najpiękniejszy cytat o książce

      Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego serdecznie zaprasza uczniów do udziału w konkursie pt. Najpiękniejszy cytat o książce z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Organizator Konkursu:  biblioteka  szkolna

Uczestnicy Konkursu: Uczniowie klas 1-8

Przedmiot Konkursu:  

Przedmiotem Konkursu jest ozdobienie  wybranego cytatu dotyczącego książki i czytania.

Cele konkursu:

  1. Promocja Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
  2. Zwrócenie uwagi na rolę książki i czytania w życiu każdego człowieka.
  3. Pobudzanie inwencji twórczej uczestników.
  4. Promowanie czytelnictwa oraz biblioteki szkolnej.

Zasady udziału w Konkursie:

  • Na kartkę formatu A4 należy przepisać ( ręcznie lub drukiem, najlepiej na środku) wybrany przez siebie cytat dostępny w bibliotece oraz ozdobić kartkę w dowolnej technice plastycznej. Mogą to być różne motywy – roślinne, książkowe – co wyobraźnia podpowie.
  • Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę.
  • Podpisaną pracę (imię, nazwisko, klasa) należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 10 maja  2022 r.
  • Prace konkursowe zostaną  ocenione przez powołane Jury, które wybierze 3 najlepsze prace w  klasy 1-3 oraz 4-8. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz książkowe .
  • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone  w dniu 12 maja br.
  • Prace konkursowe będą wyeksponowane w bibliotece szkolnej, na stronie biblioteki  oraz na Fb.

                                                                                                                                                                                                        Organizator

 

11 kwietnia 2022 r.

KSIĄŻKA  DOBRA  NA ŚWIĘTA :)

     W bibliotece szkolnej powstał kącik książki świątecznej. Są tu ciekawe pozycje książkowe, które można przeczytać podczas wiosennych ferii . Do tego można odebrać nową wersję Rysunkowej Karty Czytelniczej. Zapraszam do czytania i zabawy!

                 

08 kwietnia 2022 r.

ZAREKLAMUJ  KSIĄŻKĘ !  -  WYNIKI  KONKURSU

     Jury w składzie  Iwona Michalska, Renata Musiał, Ewelina Wejner-Polasik  wyłoniło zwycięzców konkursu na plakat reklamujący książkę:

1 miejsce - Borys Bena   kl.5 OMS

2 miejsce - Maksymilian  Chmiel   kl. 5a

3 miejsce - Marta Stańczyk  kl. 4b

Serdeczne gratulacje! Nagrody zostały ufundowane ze środków NPRC 2.0. na lata 2021-2025 w ramach działań promujacych czytelnictwo.

        

                                                                                                                            

 

01 kwietnia 2022 r.

PRIMA  APRILIS

    Zwyczaj żartowania i robienia psikusów 1 kwietnia znany był już w średniowieczu, jednak do dziś nie jest znane jego pierwotne pochodzenie.  Dziś nie ma szczególnych zasad co do obchodów prima aprilis – ważne, żeby ofiara żartu dała się nabrać i żeby w miarę możliwości nie był to psikus krzywdzący. A więc , róbmy psikusy! Komu uda się odczytać wiersz? Pochodzi on z książki Agaty Karpińskiej pt. ,,Polskie święta i zwyczaje. Wiersze o świętach'' dostępnej w księgozbiorze biblioteki szkolnej.

 

29 marca 2022 r.

KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE  -  FOTORELACJA 

                                             

28 marca 2022 r.

WYNIKI KONKURSU

    W  Konkursie Plastycznym zorganizowanym z okazji Roku Marii Konopnickiej wzięło udział ogółem 30 uczniów  z klas 1-3 oraz Oddziału Przedszkolnego. Jury w osobach : Iwona Michalska, Marzena Szczerbińska, Sylwia Wysoczańska przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach oraz dodatkowo postanowiło przyznać wyróżnienia. 

16 marca 2022 r.

16 MARCA  -  DZIEŃ   PANDY

        Panda wielka jest zagrożona wyginięciem. Zamieszkuje tereny górskie w Chinach i prowadzi samotniczy tryb życia. W ramach zajęć bibliotecznych uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat tego zwierzęcia dostępnymi w zbiorach biblioteki oraz wykonać zakładkę !

           

      

      

 

11 marca 2022 r.

KONKURS! KONKURS! KONKURS!

      Tym razem  propozycja Konkursu dla uczniów klas 4-8. Zapraszam do zapoznania się z Regulaminem i do wzięcia udziału. Nagrody czekają!!!

Regulamin Konkursu

Zareklamuj książkę !

      Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego serdecznie zaprasza uczniów do udziału w konkursie pt. Zareklamuj książkę!

Organizator Konkursu: nauczyciel bibliotekarz, nauczyciel informatyki

Uczestnicy Konkursu: uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku

Przedmiot Konkursu:  

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie plakatu reklamowego książki w dowolnym  komputerowym programie graficznym.

Cele konkursu:

  1. Popularyzacja książek i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  2. Pobudzanie inwencji twórczej uczestników.
  3. Kształcenie umiejętności tworzenia plakatu reklamowego jako środka komunikacji masowej.

Zasady udziału w Konkursie:

  • Wybór książki oraz programu graficznego jest dowolny.
  • Reklama musi zawierać tytuł i autora książki oraz hasło zachęcające do przeczytania  książki . Nie należy umieszczać zdjęcia okładki (prawa autorskie). Elementy graficzne muszą być wykonane według własnego pomysłu.
  • Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę konkursową.
  • Wydrukowany  w formacie A4  i podpisany plakat należy dostarczyć do biblioteki szkolnej oraz przesłać w wersji elektronicznej na adres biblioteka_sp5@interia.pl do dnia 04 kwietnia 2022 r.
  • Prace konkursowe  oceni  powołana Komisja, która będzie brała pod uwagę: poprawność formy plakatu, hasło reklamowe, poprawność językową treści słownych oraz pomysłowość i oryginalność pracy.
  • Komisja wybierze 3 najlepsze prace , przewiduje się także przyznanie wyróżnień.
  • Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły oraz Fb do dnia 08 kwietnia  br.
  • Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy oraz upominki rzeczowe ufundowane przez Organizatora.
  • Zgłoszenie plakatu do Konkursu jest równoznaczne z udzieleniem przez uczestnika zgody na prezentowanie zgłoszonych prac w bibliotece szkolnej oraz na stronie szkoły i Fb.
  • Prace zgłoszone do Konkursu pozostają u Organizatora.

 

10 marca 2022 r.

WYZWANIE CZYTELNICZE TRWA!

     Akcja polegająca na wypożyczeniu i przeczytaniu 6 książek rozwija się. Uczniowie czytają nowości książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. i zdobywają punkty. Akcja trwa do końca maja, a karty Wyzwania Czytelniczego są cały czas dostępne w bibliotece. Zapraszam!

     

KONKURS!


 

 

Regulamin Konkursu Plastycznego

Krasnoludki są na świecie !

      Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego serdecznie zaprasza uczniów do udziału w konkursie pt. Krasnoludki są na świecie! z okazji Roku Marii Konopnickiej.

Organizator Konkursu:  biblioteka  szkolna

Uczestnicy Konkursu: Oddział  Przedszkolny oraz  uczniowie klas 1-3.

Przedmiot Konkursu:   

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej krasnoludka.

Cele konkursu:

  1. Promocja literatury Marii Konopnickiej z okazji Roku Marii Konopnickiej
  2. Pobudzanie inwencji twórczej uczestników
  3. Inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie literatury i plastyki
  4. Promowanie czytelnictwa oraz biblioteki szkolnej.

Zasady udziału w Konkursie:

  • Praca ma przedstawiać bajkowego krasnoludka, skrzata, elfa , w formacie A4.
  • Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej (farby, wydzieranki, wyklejanki, kolaże) z wyjątkiem prac przestrzennych oraz bez użycia materiałów typu piasek, ryż , makarony itp.
  • Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę.
  • Podpisaną pracę (imię, nazwisko, klasa) należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 24 marca  2022 r.
  • Prace konkursowe zostaną  ocenione przez powołane Jury, które wybierze 3 najlepsze prace w kategoriach Oddział  Przedszkolny  oraz klasy 1-3. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, książkowe oraz dyplomy.
  • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone  w dniu 28 marca br.
  • Prace konkursowe będą wyeksponowane w bibliotece szkolnej, na stronie biblioteki  oraz na Fb.

 

              

              08 marca 2022 r.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W BIBLIOTECE

       Kolejne spotkanie z najmłodszymi czytelnikami szkolnej biblioteki tym razem przebiegło w klimacie Dnia Kobiet.  Dzieci poznały sylwetki pań, które są znane na całym świecie. A dowiedziały się o nich z książki ,, Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek".

    

  
 

                15 lutego 2022 r.

ZIMOWA KARTA CZYTELNICZA

         Zabawa w systematyczne czytanie trwa. Oto druga wersja Rysunkowej Karty Czytelniczej - zimowa. Po zimowej będzie wiosenna:)

      

               02 lutego 2022 r.

OTRZYMALIŚMY  PODZIĘKOWANIE !

              24 stycznia 2022 r.

FERIE Z KSIĄŻKĄ!!! WYPOŻYCZ! PRZECZYTAJ!

           Zapraszam wszystkich uczniów do wypożyczania książek na okres ferii zimowych! W bibliotece znajdziecie dużo nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 -2025. Komiksy, książki przygodowe, literatura popularno-naukowa, fantastyka czekają na Was!

         

        

             10 stycznia 2022 r.

ŚWIĄTECZNA KARTA CZYTELNICZA

          Oto pierwsi uczestnicy zabawy, którzy systematycznie czytali i przynieśli do biblioteki swoje Świąteczne Karty Czytelnicze. Brawo za wytrwałość!

     

          

             17 grudnia 2021 r.     

LIST  DO  RODZICÓW - NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

                                                                                                                                                                            Szczecinek, 17.12.2021r.

 

Szanowni Rodzice!

      Państwa dzieci są czytelnikami biblioteki szkolnej. Mogą samodzielnie korzystać z jej zbiorów. W bibliotece jest wolny dostęp do regałów, co oznacza, że każde dziecko może podejść do półki i samodzielnie wybrać książkę do czytania. Sprawia im to ogromną radość. Mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

     Zwracam się do Państwa z prośbą o zachęcanie dzieci do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej.

     Specjaliści zajmujący się rozwojem dziecka w sposób szczególny podkreślają znaczący wpływ czytania na wspieranie tego procesu. Zadaniem szkoły jest wytworzenie silnej motywacji do lektury, uczynienie czytania książek zajęciem atrakcyjnym i przyciągającym w taki sposób, aby lektura zaspokajała różnorodne potrzeby i pragnienia dziecka, zarówno intelektualne jak i emocjonalne.  Jednakże wychowanie do czytania nie należy wyłącznie do zadań szkoły. Wymaga ono powszechnego zainteresowania. Musi się odwoływać również do zaangażowania rodziców i różnych pozaszkolnych instytucji oświatowych. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom i motywujmy do samodzielnego czytania!

    Zachęcam Państwa do czytania razem z dzieckiem i nie tylko tym małym. Starsze dzieci też lubią , gdy im się czyta. Piętnaście minut dziennie wspólnego czytania w zupełności wystarczy. Nawet nie zauważą Państwo, jak dziecko z dnia na dzień będzie coraz chętniej czytać samodzielnie. Jest to bardzo wartościowa forma spędzania wolnego czasu. Wspólne czytanie może sprawiać przyjemność i dzieciom, i dorosłym. Ze swojej strony przygotowałam dla młodszych dzieci Rysunkowe Karty Czytelnicze, które w formie zabawy będą wspomagać codzienne czytanie. Starsi uczniowie mogą podjąć Wyzwanie Czytelnicze. Liczę na Państwa współpracę z biblioteką, życzę cierpliwości i wytrwałości we wspólnym czytaniu.

    W roku 2021 nasza szkoła realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Głównym celem podjętych przez nauczycieli działań jest podniesienie poziomu aktywności czytelniczej uczniów naszej szkoły oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

   Biblioteka szkolna  w ramach NPRC otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 15000 zł na zakup książek, elementów wyposażenia biblioteki oraz promocję czytelnictwa. Zakupiono książki o wartości 9340 zł. Są to nowości książkowe, beletrystyka oraz lektury. Zakup książek był konsultowany z uczniami, rodzicami oraz bibliotekarzami biblioteki publicznej. Pozostałą kwotę przeznaczono na zakup wyposażenia,takich jak regały, pufy, siedziska oraz na zakup nagród w konkursach czytelniczych. W bibliotece jest miło, przyjemnie, kolorowo. Dzieci lubią tu przychodzić.

    Pamiętajmy, że czytanie:

  • Poprawia pamięć
  • Stymuluje mózg
  • Wzbogaca słownictwo
  • Pomaga zrozumieć rzeczywistość
  • Uczy tolerancji
  • Dostarcza wiedzy
  • Ułatwia przyswajanie nowych wiadomości
  • Utrwala zasady ortografii
  • Rozwija emocjonalnie
  • Uczy empatii i wrażliwości
  • Poprawia koncentrację
  • Wzbogaca słownictwo
  • Rozwija umiejętności komunikacyjne

                                                                                                                   Anna Mita

                                                                                                     Nauczyciel bibliotekarz

 

              10 grudnia 2021 r.               

                                                                                                                   AKCJE CZYTELNICZE  

        Zapraszam wszystkich czytelników biblioteki do udziału w przygotowanych dla Was akcjach promujących czytelnictwo :

Rysunkowa Karta Czytelnicza   - dla uczniów klas 1-3 ( w trzech wersjach rysunkowych)

Wyzwanie Czytelnicze - dla uczniów klas 4-8.

       Akcje mają charakter zabawy i zachęcają to odwiedzania biblioteki szkolnej, w której znajdziecie mnóstwo nowości książkowych zakupionych w ramach NPRC 2.0. Biorąc w nich udział, zdobywacie punkty! Szczegóły na kartach dostępnych w bibliotece:)

   
 

       

03 grudnia 2021 r.

SPOTKANIE AUTORSKIE

     Dziś  z uczniami klas 5a, 5b, 5c OMS oraz 6a spotkał się pan Marcin Kozioł - pisarz, twórca literatury dla dzieci i młodzieży, autor wielu książek , m.in. lektury dla klas 4-6 pt. ,,Skrzynia Władcy Piorunów''.  Tej właśnie książce poświęcone było spotkanie , podczas którego uczniowie mogli usłyszeć wiele ciekawostek na temat Nikoli Tesli i elektyzującej nauki. Spotkanie odbyło się online, co jest nowością w naszej szkole. Przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, autor  aktywizował swoich słuchaczy, zachęcając do czytania.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

      

01 grudnia 2021 r.

NOWOŚCI WYDAWNICZE W BIBLIOTECE !

       Z przyjemnością przedstawiam  książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -  2025. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o 534 egzemplarze na kwotę 9.341,00 zł. Zakupione nowości to atrakcyjne książki, często bestsellery na rynku wydawniczym, jak również kontynuacje poczytnych serii oraz lektury. Zakupy książek były konsultowane z uczniami, nauczycielami i rodzicami oraz Miejską Biblioteką Publiczną. Zostały uwzględnione potrzeby uczniów niepełnosprawnych, dla których zakupiono książki z dużą czcionką, obrazkowe, dźwiękowe, łatwe w czytaniu. Zapraszam do zapoznania się z ofertą biblioteki.

        

      

      
 

30 listopada 2021 r.

MAŁA  KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

     ,,Mała książka - Wielki człowiek'' to kampania społeczna przygotowana przez Instytut Książki skierowana m.in. do dzieci rozpoczynających edukację w szkole podstawowej. Wyprawki czytelnicze dotarły do naszej szkoły i właśnie trafiły do rąk naszych pierwszaków. W każdej wyprawce jest książka ,, Pierwsze abecadło'', wycinanka oraz materiały dla rodziców, w których są propozycje wspólnego czytania  z dzieckiem.

      

      

29 listopada 2021 r.

PRZEPISYWALIŚMY  HOBBITA !

     Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji przepisywania  ,,Hobbita'' zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną  w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy  dla uczczenia 130 rocznicy urodzin Tolkiena. Znaleźlismy się w gronie ponad 1000 szkół, które zgłosiły swój udział. Zainteresowanie było tak duże , że postanowiono przepisywać również inne tytuły tego autora. W dobie esemesów piękne pisanie ręczne ma swoją wartość - uczy precyzji, dokładności, dbania o każdy szczegół, cierpliwości, staranności i wyrabia sprawność ręki. Fragment utworu, który otrzymaliśmy przepisali pięknie uczniowie, rodzice i nauczyciele.

                            

25 listopada 2021 r.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

   Pluszowy miś - jedna z najpopularniejszych zabawek, kojarzona z bestroskim czasem dzieciństwa. Bohater wielu opowieści, bajek, piosenek i filmów. I ,oczywiście, Miś Sobiś z biblioteki :) Dziś w bibliotece dzieci wypożyczały książki o misiach oraz mogły obejrzeć gazetkę z ulubionymi misiami. Nie mogło też zabraknąć misiowych żelków :)

            

            

22 listopada 2021 r.

CIEKAWOSTKI   Z  BIBLIOTEKI  SP5

CZ. 2

      Miś Sobiś mieszka w szkolnej bibliotece od 6 lat. Zachęca dzieci do czytania, biorąc udział w zabawach i akcjach czytelniczych. Swoje imię otrzymał w wyniku ogłoszonego konkursu. Nawiązuje ono do imienia patrona naszej szkoły Jana III Sobieskiego. Autorką imienia dla misia jest Kasia, obecnie uczennica klasy VII b.

       

15 listopada 2021 r.

HARMONOGRAM

NARODOWEGO   PROGRAMU   ROZWOJU  CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021 - 2025

 

L.p.

Zadanie

 

Realizacja

 Termin

I

Planowanie zakupów książek:

  1. Przeprowadzenie rekomendacji wśród uczniów klas 1-3 i 4-8.
  2. Analizowanie portali internetowych poświęconych książkom dla dzieci i młodzieży. I młodzieży
  3. Konsultacja w sprawie książek wartych polecenia przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
  4. Opracowanie listy książek planowanych do zakupu .
  5. Zasięgnięcie opinii Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego w sprawie zakupu książek.

 

SU

Bibliotekarz

Pracownik MBP

Bibliotekarz

Rada Rodz.

SU

 

 

 

Listopad

 

II

Zakup książek:

  1. Podjęcie współpracy z wybranymi księgarniami w celu zakupu

książek z uwzględnieniem korzystnych rabatów.

  1. Umieszczanie informacji o podejmowanych działaniach na stronie szkoły i FB szkoły.
  2. Promowanie zakupionych książek poprzez wystawy nowości, ekspozycje na regałach, posty na Fb oraz na stronie internetowej szkoły .

 

Bibliotekarz

 

Administrator

strony i Fb

Listopad-

grudzień

 

 

Przez cały czas trwania projektu

III

Podjęcie współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną oraz Archiwum Państwowym w Szczecinku:

  1. Wymiana informacji na temat posiadanych zbiorów.
  2. Wymiana  informacji na temat wydarzeń promujących czytelnictwo.
  3. Udział w konkursie organizowanym przez  MBP ,,Mój bajkowy bohater’’.
  4. Udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez AP ,,Moje korzenie”
  5. Wypożyczenia międzybiblioteczne.

 

Pracownicy MBP

Bibliotekarz

 

Archiwiści z AP

 

 

Listopad

 

Maj

 

 

IV

Wydarzenia i akcje promujące czytelnictwo:

  1. Rysunkowa Karta Czytelnicza ( w 3 edycjach: Świąteczna, Zimowa, Wiosenna) – dla uczniów klas 1-3.
  2. Wyzwanie Czytelnicze dla uczniów klas 4-8.
  3. Udział w ogólnopolskiej akcji ,,Przepisujemy Hobbita”.
  4. Udział w ogólnopolskiej akcji ,,Mała książka – Wielki człowiek”.
  5. Święto Pluszowego Misia – propagowanie książek i czytania wśród najmłodszych czytelników.
  6. Spotkanie autorskie z twórcą literatury dla dzieci i młodzieży Marcinem Koziołem.
  7. Zabierz książkę na święta i ferie .
  8.  Pojedynek książek – akcja przeprowadzona w Tygodniu Bibliotek.

 

Bibliotekarz

Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice

Bibliotekarz

Bibliotekarz

Bibliotekarz

Bibliotekarz

Nauczyciele

 

Grudzień-maj

Listopad-grudzień

Listopad

Listopad

Grudzień

Grudzień, luty,

Maj

Maj

V

Konkursy i zabawy czytelnicze:

  1. Konkurs plastyczny ,,Mój bajkowy bohater” – dla uczniów klas 1-3.
  2. Konkurs plastyczny ,,Krasnoludki są na świecie” – dla uczniów

klas 0-3.

  1. Konkurs Graficzny ,,Zareklamuj książkę” – dla uczniów klas 4-8.
  2. Konkurs na ,,Najpiękniejszy cytat o książce”  - dla uczniów klas

1-8 z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

  1. Konkurs Plastyczny ,,Moja rodzina’’ – dla uczniów klasy 5.
  2. Książkowa fotobudka – zabawa czytelnicza z okazji Tygodnia

Bibliotek.

 

 

MBP

Bibliotekarz

 

Bibliotekarz

Bibliotekarz

Archiwum Państwowe

Bibliotekarz

 

Listopad

Marzec

 

Marzec

Kwiecień

Maj - czerwiec

Maj

VI

Zajęcia czytelnicze:

  1. Spotkania w bibliotece – cykliczne zajęcia głośnego czytania

dzieciom z Oddziału Przedszkolnego.

  1. W świecie teatrzyku Kamishibai – zajęcia z uczniami klas 0-3.
  2. O pracy bibliotekarza – zajęcia tematyczne w klasach drugich.
  3. W Klubie Miłośników Rysowania – spotkania plastyczne w bibliotece.

 

Bibliotekarz

Bibliotekarz

Bibliotekarz

Bibliotekarz

 

 

Czas trwania

Programu

Marzec

Luty

Styczeń - maj

VII

Projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej:

  1. Klasa 1a,1d,7c – Czytam z klasą lekturki spod chmurki.
  2. Klasa 1b – Moja ulubiona książka.
  3. Klasa 1c, 2a – Portret bohatera wybranej książki.
  4. Klasa 2b, 2c, 2d, 2e, 3a, 3b – Spotkania z teatrzykiem Kamishibai.
  5. Klasa 3c – Czytanie porusza.
  6. Klasa 4a, 4b, 6a – Lekturowe pudełka.
  7. Klasa 4c – Lektury naszych rodziców.
  8. Klasa 4d OMS, 5cOMS – Być jak Robert Lewandowski.
  9. Klasa 5a  - Typoażur.
  10. Klasa 5b – Tysiąc powodów, by czytać.
  11. Klasa 7a, 7b – Dlaczego warto czytać?
  12. Klasa 8a, 8b – Polecam ci książkę … .

 

 

Bibliotekarz

 

Wychowawcy

 

Grudzień - maj

VIII

Współpraca z rodzicami:

  1. Przekazanie rodzicom informacji o przystąpieniu do NPRC 2.0.
  2. Przekazanie rodzicom listu zachęcającego do głośnego czytania dzieciom.
  3. Indywidualne okazjonalne rozmowy na temat zalet czytania.

 

Bibliotekarz

 

Listopad - maj

IX

Podsumowanie działań zrealizowanych w ramach NPRC 2.0.:

  1. Tablica informacyjna z wyróżnieniem wszystkich działań

podejmowanych w ramach programu.

  1. Eksponowanie prac uczniów w bibliotece , na stronie szkoły i Fb.
  2. Ewaluacja programu – badanie czytelnictwa.
  3. Sporządzenie sprawozdania z działań zrealizowanych w ramach

NPRC 2.0. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego

w Szczecinku.

 

Bibliotekarz

 

Styczeń - maj

 

Harmonogram w trakcie realizacji może ulec modyfikacji.

 

10 listopada 2021 r.

11 LISTOPADA

  ,, Kiedy11 listopada 1918 roku o godzinie 11.00 został podpisany rozejm w salonce w Compiegne pod Paryżem, w Warszawie Piłsudski został naczelnym wodzem. Podporządkowały mu się wszystkie jednostki polskiego wojska na terenie całej Rzeczpospolitej. Dla świata kończyła się okrutna wojna, a dla Polski zaczynała się wymarzona od pokoleń niepodległość.''

                                                                                                                                 Anna Skowrońska - ,,Alfabet niepodległości''

      

                

05 listopada 2021 r.

MÓJ BAJKOWY BOHATER

    W kinie Wolność nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Mój Bajkowy Bohater zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 62 uczniów z klas 1-3. 

Wyróżnienia otrzymały: Nicole Adamowicz kl. 1c, Amelia Paluch kl.1c, Zuzanna Leoniak kl. 2d. Serdeczne gratulacje! Prace wszystkich uczestników można oglądać w holu kina Wolność, w bibliotece na Jeziornej oraz w naszej szkolnej bibliotece.

                  

05 listopada 2021 r.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada , w rocznicę urodzin Walta Disney'a. W tym dniu doceniamy bajki oraz ich wartości edukacyjne. To dobra okazja, żeby zachęcić dzieci do czytania, do rozwijania wyobraźni i zdobywania nowej wiedzy. W bibliotece była dziś fotoramka z postaciami z bajek, która cieszyła się wielkim powodzeniem :)

            

            

            

30 października 2021 r.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

    Kończy się październik, który dla bibliotek szkolnych przebiegał pod hasłem ,,Baśnie i legendy z całego świata''. Uczniowie chętnie zaglądali do biblioteki, a to za sprawą przygotowanej dla nich zabawy czytelniczej w postaci krzyżówek i zagadek sprawdzających znajomość baśni i legend. Mogli również obejrzeć wystawę prezentującą baśnie i legendy w zbiorach biblioteki. Młodsze dzieci miały okazję wysłuchać baśni ,,Brzydkie kaczątko'' w teatrzyku Kamishibai.

          

            

27 października 2021 r.

PIERWSZA WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ 

    Bibliotekę odwiedzili dzisiaj uczniowie klasy Ia. Była to pierwsza wizyta, podczas której dzieci poznały zasady wypożyczania książek. Każde dziecko samodzielnie wypożyczyło wybraną przez siebie książkę. Rozmawialiśmy  o bibliotece i o tym, dlaczego warto czytać. Dzieci poznały też Misia Sobisia - naszą biblioteczną maskotkę. Było miło i sympatycznie, a biblioteka pozyskała nowych czytelników!

               

26 października 2021 r.

PRZEPISUJEMY HOBBITA !

    Nasza biblioteka zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji PRZEPISUJEMY HOBBITA  organizowanej z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.. Akcja promuje też ideę pięknego pisania i kaligrafii. Po co w czasach klawiatur i ekranów dotykowych  szlifować umiejetność pisania ręcznego? Bo pisanie ręczne uczy precyzji, dokładności, dbałości o każdy szczegół, cierpliwości oraz wyrabia sprawność ręki. Zostały już nam przesłane materiały : fragment tekstu i liniatura. Serdecznie zapraszam chętnych uczniów , a także rodziców i nauczycieli do piania ! Ze wszystkich  przepisanych fragmentów powstanie książka, co będzie też naszym udziałem. 

21 października 2021 r.

CIEKAWOSTKI  Z  BIBLIOTEKI  SP5

CZ. 1

       

               

18 października 2021 r.

PIERWSZE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

       Dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedziły dzisiaj bibliotekę. Rozmawialiśmy o książkach, jak z nich korzystać i jak szanować. Każde dziecko wypożyczyło książkę do domu, do wspólnego czytania z rodzicami.Było to pierwsze cykliczne spotkanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.????????????????????????????

                    

     

13 października 2021 r.

ZAPROSZENIE DO KONKURSU

      Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów klas1-3 naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym,, Mój bajkowy bohater". Zachęcam do udziału w konkursie, a po szczegóły zapraszam do biblioteki!


 

29 września 2021 r.

OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  GŁOŚNEGO CZYTANIA

  

 


Rok szkolny 2020/2021

 

Ekologiczne działania w bibliotece

 

       O ekologii zawsze warto rozmawiać. Uczniowie klasy III podczas zajęć w bibliotece twórczo i kreatywnie zgłębiali temat. W oparciu o dostępne w bibliotece publikacje o tematyce ekologicznej powstały rymowanki - językowe zabawy słowem:

 

 

 

 

 

29.09.2020 r.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

         

     29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Patronką tego dnia   jest Joanna Porazińska, wybitna autorka wielu książek dla dzieci. Celem święta jest   propagowanie czytelnictwa wśród najmłodzszych. Dlatego też dzisiaj uczniowie klasy  VII b, Zuzia i Krystian, czytali swoim młodszym kolegom z klas pierwszych książkę   Patrycji Zarawskiej ,,Przygody Jeżusia Kubusia".
     Warto takie święto obchodzić każdego dnia, bo głośne czytanie jest dobrą okazją do      
budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem.

     

                                                                    

 

 

07.10.2020 r.

 

Konkurs Fotograficzny

                  Rozpoczął się październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przebiega pod hasłem : Z książką Ci do twarzy. Z tej okazji biblioteka zaprasza uczniów klas IV - VIII do udziału w konkursie fotograficznym pt. POKAŻ, JAK CZYTASZ. Szczegóły na plakacie :)

 

    

 

 

22.10.2020 r.

 

Pokaż, jak czytasz!

             Jury  w osobach:  p. Iwona Michalska, p. Renata Musiał, p. Sylwia Wysoczańska wyłoniło 3 zwycięzców  konkursu fotograficznego  oraz wyróżniło 10 autorów zdjęć. 

Nagrody otrzymują:

I miejsce - Maksymilian Chmiel  kl. IV a

II miejsce - Michał  Zastawny  kl. IV b

III miejsce - Bartosz Makaryk kl. VII b

Wyróżnienia  otrzymują:

Krzysztof Kozubowski  kl. IV a, Przemysław Zastawny  kl. IV b,  Borys Bena  kl. IV OMS,  Oliwier Szewczyk  kl.IV OMS,  Łukasz Nazarewski  kl. IV OMS,  Piotr Bodnar  kl. V a,  Zuzanna Karawajska  kl. V a,  Mateusz Kowal  kl. VI a,  Michał Bodnar  kl. VI b , Patryk Karawajski  kl.VII b.

GRATULACJE !

 

                                                                                                

 

                                                                                  
 

          

 

26.10.2020 r.

 

Galeria Uczniowskich Biblioteczek

    Trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przebiega pod hasłem: Z książką Ci do twarzy. Z tej okazji uczniowie klas 0-III wzięli udział w zabawie czytelniczej i pokazali swoje domowe biblioteczki. To wspaniale, że książki są obecne  w życiu dzieci od najmłodszych lat. Brawa dla dzieci i ich Rodziców!

A oto Galeria Uczniowskich Biblioteczek :)

                  

 

        

                                                                                       

 

29.10.2020 r.

Biblioteka poleca

      Zbiory biblioteki szkolnej wzbogaciły się o 2 pozycje pozyskane od Fundacji ING Dzieciom. To pięknie wydane książki biblioterapeutyczne poruszające ważne tematy, warte polecenia dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom.

 

                            

 

        

05.11.2020 r.

Dzień Postaci z Bajek

                   Bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego, a powodem był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To bardzo sympatyczny dzień, bo chyba każdy z nas ma swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa. Rozmawialiśmy o bibliotece, o ksiązkach i o tym, że warto je czytać. To było bardzo miłe spotkanie.

 

                                                              


25.11.2020 r.

 

Dzień Pluszowego Misia

     Miś - to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Pluszowy miś kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Znana jest historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z towarzyszy prezydenta Teodora  Roosevelta. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie , a producenci zabawek  nazwali pluszowego misia Teddy Bear - od zdrobnienia imienia prezydenta.

    Szkolna biblioteka również ma misia, który zachęca uczniów do czytania książek. To Miś Sobiś. Jego imię nie jest przypadkowe, ponieważ  wiąże się z patronem naszej szkoły Janem III Sobieskim. Wymyśliła je uczennica Kasia  Prokop w ogłoszonym kiedyś konkursie na imię dla misia z biblioteki. Sobiś odwiedził już wiele uczniowskich domów w cieszącej się popularnością akcji Czytaj z Misiem Sobisiem.

    W tym roku szkolnym, z uwagi na nauczanie zdalne , miś zaprosił uczniów do zabawy czytelniczej POKAŻ SWOJEGO MISIA, na Fb szkoły. Można tam obejrzeć  galerię uczniowskich misiów. Zapraszam:)

 

                                                                   

 

 

11.01.20201r.

Patroni Roku 2021

        Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o ustanowieniu patronów roku 2021, uhonorowując Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Różewicza oraz Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Rok 2021 będzie też rokiem Konstytucji 3 Maja.

           

           

          

 

 

 

 

 

 

 

 


Rok 2019/2020

Biblioteka szkolna

zaprasza:

 

poniedziałek               8.00  - 14.30

wtorek                        8.00  - 14.30

środa                          8.00  - 14.30

czwartek                    8.00  - 14.30

piątek                         8.00  - 12.00

 

 

 

KONKURS !!!

Miś Sobiś mieszka w szkolnej bibliotece nie od dziś i najbardziej lubi, gdy dzieci czytają mu książki.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia ułóż życzenia dla

 Misia Sobisia!

 

Zredaguj życzenia, napisz je na kartce A4 (możesz ozdobić kartkę), podpisz swoim imieniem i nazwiskiem. Przynieś do biblioteki szkolnej

do 20 listopada.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY "PERCY JACKSON - Złodziej Pioruna"

Wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły KAJETAN KWIATKOWSKI



Wielkie gratulacje!!!

Konkurs fotograficzny UBIERZ  SIĘ W KSIAŻKĘ oraz  PRZYŁAPANI Z KSIAŻKĄ


Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Był podzielony na dwie kategorie. Pierwsza dotyczyła fotografii osoby przyłapanej na czytaniu, druga zaś na przedstawieniu osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i wpłynęło wiele prac. Najlepsze fotografie można oglądać w holu szkoły na parterze. Nagrody zostały wręczone na świątecznych uroczystościach. Zwycięzcami zostali: Fabian Wieczorek, Maciek Karkoszka oraz Bartek Makaryk.



Wyróżnienia otrzymali: Ania Witkowska, Igor Subkowski, Tymek Gliszczyński, Staś Jarkowski, Kinga Szerol, Zuzia Karawajska, Patryk Karawajski






NASTRÓJ ŚWIĄTECZNY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ







PODSUMOWANIE AKCJI CZYTELNICZEJ "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

W dniu 3 grudnia 2018r. o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im.B. Horodyńskiego miało miejsce uroczyste wręczenie nagród dla wszystkich szkół za współorganizację i udział w biciu rekordu  czytania w tym samym momencie w dniu  8 czerwca br. Okazało się, że w kraju zostaliśmy absolutnym rekordzistą w kategorii najliczniejsi - gromadząc na rynku 1803 czytelników z różnych placówek. W imieniu naszej szkoły nagrody wraz z certyfikatem odebrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.




TAK ŚWIĘTOWALISMY 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
 






KONKURS FOTOGRAFICZNY
„SLEEVEFACE – CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ” i „PRZYŁAPANI Z KSIAŻKĄ”


Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Jest podzielony na dwie kategorie. Pierwsza dotyczy fotografii osoby „przyłapanej” na czytaniu, druga zaś ma przedstawiać osobę z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, czyli tzw. Sleeveface. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. W bibliotece można wybrać książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które będą inspiracją do wykonania twórczego zdjęcia. Dla osób, które wykonają najciekawsze zdjęcia przewidziane są nagrody. Dodatkowo w nagrodę każdy z Was otrzyma punkty dodatnie z zachowania oraz ocenę z plastyki. Fotografie (w formacie A4) można dostarczać osobiście do biblioteki szkolnej lub do pani Iwony Michalskiej. Termin oddawania prac do 30 listopada 2018 r.
Przykładowa fotografia

Znalezione obrazy dla zapytania książki




KONKURS CZYTELNICZY "PERCY JACKSON"

W dniu 18 października w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości powieści "Percy Jackson". Uczestnicy zmagali się z 30 pytaniami w teście zamkniętym.  Zakres treści został podzielony na 2 kategorie wiekowe: 6 i 7 klasa oraz 8 i klasy gimnazjalne.

 
  


W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas: 6a, 7a,7b oraz 3a i 3e klas gimnazjalnych. Już wkrótce okaże się, kto został zwycięzcą. Wyniki niebawem.





Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie uczyć się nie da.
                                                                        Jadwiga Andrzejewska

PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
 
Jak zwykle w październiku, obchodzi swoje święto biblioteka szkolna.
 
Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.
Święto miało na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
 
 

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w Czytelniczą Listę Przebojów.



Akcja będzie trwała od 1 do 26 października i polega na wpisywaniu tytułów książek, tych, które chcielibyście przeczytać, albo tych, które szczególnie polecacie. Wielka księga do Waszych wpisów znajduje się przy wejściu do biblioteki szkolnej. 

   
                                                                                                                                                                              Książki, które zapiszecie, zapełnią listę zakupów w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa.


ZAPRASZAMY !!!



KONKURS „UCZEŃ BEZPIECZNY W SIECI”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Uczeń bezpieczny w sieci” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. W związku z powyższym zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa  w wybranej formie konkursu:

 

  1. Literackiego „Jak spędzam wolny czas w sieci” – forma wypowiedzi dowolna np.: opowiadanie, sprawozdanie, wiersz.
  2. Plastycznego „Jak spędzam wolny czas w sieci” – format A3, technika dowolna.
  3. Fotograficznego „Jak spędzam wolny czas w sieci” – format A5.

Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz klasą.
Termin oddawania prac mija 22 października 2018r.
Prace oddajemy do p. Marty Pisuli-Witkowskiej lub p. Iwony Michalskiej lub p. Joanny Szczęśniak w bibliotece szkolnej.

 

WITAJCIE 
W 
NOWYM ROKU SZKOLNYM
2018/2019

smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley

BIBLIOTEKA SZKOLNA CZYNNA:

 PONIEDZIAŁEK: 8.45 - 14.45
WTOREK: 8.00 - 14.00
ŚRODA: 8.00 - 14.30
CZWARTEK: 8.45 - 14.45
PIĄTEK: 8.00 - 13.30


Z A P R A S Z A M Y !!!
 

smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley

 

NAJLEPSI CZYTELNICY W SZKOLE 2017/2018

I-III
  

Bodnar Piotr kl.IIa - I miejsce
Źrubak Adrian kl.IIIa - II miejsce
Dymecka Hanna kl.Ia - III miejsce


IV-VII

Folc Dominika kl.VIIa - I miejsce
Butoka Hanna Kl.IVb - II miejsce
Dziedziejko Zuzanna kl.IVb - III miejsce


II-III Gim.

Osinka Agnieszka kl.IIIb - I miejsce
Doga Aleksandra Kl.IIb - II miejsce
Miska Maja kl. IIId - III miejsce


Najlepsze klasy:

I-III    Ia,Ib, IIa
I-IV     VIIa,IVb, IVa
II-III Gim.  IIb, IIId, IIIb


GRATULUJEMY!!!

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 BIJE REKORD W JEDNOCZESNYM CZYTANIU

W dniu 8 czerwca miało miejsce bicie rekordu w jednoczesnym czytaniu w całej Polsce...równo o godzinie 10.00. Do akcji ogólnopolskiej przyłączyła się nasza szkoła, w której wzięło udział 368 uczniów oraz przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych, jak i szkół średnich ze Szczecinka.  Wszyscy zgromadziliśmy się przy Ratuszu, aby punktualnie o godz.10.00 rozpocząć czytanie tekstu "Kaczka Dziwaczka". Pogoda nam dopisała i  uśmiechy na twarzach były. Już niedługo przekonamy się, czy udało nam się pobić ubiegłoroczny rekord.












ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
    23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich . Z tej okazji uczniowie klasy VIa i VIb naszej szkoły odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną  i wzięli udział w spotkaniu autorskim. Gościem spotkania był pan Maciej Gaca, szczecinecki rysownik,  autor setek rysunków  oraz felietonów w lokalnych mediach, komentator aktualnych wydarzeń w mieście i kraju. Pan Maciej ciekawie  opowiadał o początkach swojej twórczości, prezentował swoje prace oraz pokazywał , jak je tworzy. Wszystko w lekkim stylu  i z typowym dla siebie dowcipem. Na koniec spotkania otrzymaliśmy pamiątkową fotografię oraz  książkę  z  dedykacją autora  dla czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 5.











   P. Maciej Gaca   


















DZIEŃ ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE


Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest od 1950 roku, 7 kwietnia w naszej szkole odbył się po raz drugi turniej czytelniczo - sportowy "Bieg po książkę". Głównym jego celem było promowanie czytelnictwa oraz zdrowego stylu życia. Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego: p. Emilia Musiał i p. Robert Fabiszak oraz nauczyciele bibliotekarze: p. Anna Mita i p. Joanna Szczęśniak skierowali ofertę zabawy do uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej nr 5.Losowo wybrane drużyny rywalizowały w 8 konkurencjach. Drużyny nosiły nazwy warzyw i owoców: Uczestnicy zmagali się w następujących potyczkach: układania tytułów książek z rozsypanki, sztafety z książką, wyścigu z książką na brzuchu w podporze tyłem, przejściu z książką na głowie po ławeczce, biegu w alko i narkogoglach oraz wyścigu z kijami do unihokeja. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci owoców i soczków ufundowanych przez Firmę Handlowo - Usługową LEMON Andrzeja Rudnika ze Szczecinka.  Dodatkowo drużyny, które znalazły się na podium otrzymały dyplomy. O oprawę plastyczną imprezy zadbała p. Iwona Michalska, a sprzętem i nagłośnieniem zajęli się członkowie Samorządu Uczniowskiego.Uczniowie klas najmłodszych I-III wraz z wychowawcami przygotowali zdrowe kanapeczki na drugie śniadanie, a najstarsze klasy gimnazjalne wysłuchały wykładu na temat Światowego Dnia Zdrowia oraz mogli uczestniczyć w biegach w alko i narkogoglach. Wykład poprowadziła pani Izabela Jadwiżyc z Powiatowej Stacji Sanitano Epidemiologicznej w Szczecinku.

 SZCZECINEK NA STARYCH POCZTÓWKACH

 

SZCZECINEK W ZBIORACH BIBLIOTEKI SZKOLNEJ






ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
WSZYSTKICH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI
OD PONIEDZIAŁKU GODZ. 8.00 DO PIĄTKU GODZ. 14.00

 


NOWOŚCI KSIĄŻKOWE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

 

 

 

 

 

LITERATURA OBYCZAJOWA DLA MŁODZIEŻY I NAUCZYCIELI 
 
 
 
 

ZAPRASZAMY DO CZYTELNI
CZASOPISMA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY


 

W CZYTELNI DOSTĘPNA PRASA CODZIENNA:
GŁOS KOSZALIŃSKI I GAZETA WYBORCZA


 


WALENTYNKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 
    


2 RAZY W MIESIĄCU NA NAJMŁODSZYCH CZEKA MIŚ SOBIŚ,
ABY SPĘDZIĆ CZAS W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ


 

Znalezione obrazy dla zapytania najlepsi czytelnicy Znalezione obrazy dla zapytania najlepsi czytelnicy

NAJLEPSI CZYTELNICY W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA III SOBIESKIEGO W II SEMESTRZE 2016/2017

Gimnazjum nr 2:

1. Agnieszka Osinka kl. IIb i Kacper Kuta kl. Ia
2. Aleksandra Leśniewska kl. IIIa
3. Ada Dusza i Joanna Suchodolska kl. IIId


Najlepsze klasy:
1. I b - śr. 5,47
2. III d - śr. 5,143.
3. II b i III a -śr. 4.18


Integracyjna Szkoła Podstawowa:

1. Hanna Butoka kl. III b i Adrian Źrubak kl. II a
2. Zuzanna Dziedziejko kl. III b
3. Michał Bodnar kl. II b


Najlepsze klasy:
1. III b - śr. 9,95
2. II b - 9,81
3. II a - 8,00


Znalezione obrazy dla zapytania najlepsi czytelnicy

  

JAK CZYTALIŚMY W MIESIACU MARCU I KWIETNIU?

INTEGRACYJNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Klasa 2b   -   103 smiley
Klasa 6a   -   93 smiley
Klasa 3b   -   89 smiley
Klasa 3a, 2a   -   69
Klasa 5b, 1a   -   50
Klasa 5a   -   32
Klasa 4a   -   31


GIMNAZJUM

Klasa 3d   -   76 smiley
Klasa 2d   -   71 smiley
Klasa 3g   -   67 smiley
Klasa 2b   - 66
Klasa 2a, 3a   -   61
Klasa 2c   -   55
Klasa 1b   -   52
Klasa 1a   -   42
Klasa 3c   -   41
Klasa 2e   -   29
Klasa 3b   -   27
Klasa 1d   -   22
Klasa 1e   -   20
Klasa 3e, 3f   -   16
Klasa 1c   -   9





TURNIEJ CZYTELNICZO - SPORTOWY "BIEG PO KSIĄŻKĘ"

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest od 1950 roku, w naszej szkole odbył się po raz pierwszy w historii turniej czytelniczo - sportowy "Bieg po książkę". Głównym jego celem było promowanie czytelnictwa oraz zdrowego stylu życia. Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego: p. Emilia Musiał i p. Robert Fabiszak oraz nauczyciele bibliotekarze: p. Anna Mita i p. Joanna Szczęśniak skierowali ofertę tej nietypowej zabawy do uczniów klas IV-VI Integracyjnej Szkoły Podstawowej. Losowo wybrane drużyny rywalizowały w 6 konkurencjach. Drużyny nosiły nazwy warzyw i owoców: brokuły - zajęły I miejsce, kukurydze - II miejsce, marchewki - III miejsce, arbuzy - IV miejsce. Uczestnicy zmagali się w następujących potyczkach: czytania wybranego fragmentu książki na czas, budowania wieży z książek, układania tytułów książek z rozsypanki, sztafety z książką, wyścigu z książką na brzuchu w podporze tyłem oraz przejściu z książką na głowie po ławeczce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci owoców i soczków ufundowanych przez Firmę Handlowo - Usługową LEMON Andrzeja Rudnika ze Szczecinka. Dodatkowo każda klasa biorąca udział w turnieju otrzymała ananasa z informacją o Światowym Dniu Zdrowia oraz dyplomy. O oprawę plastyczną imprezy zadbała p. Iwona Michalska, a sprzętem i nagłośnieniem zajęli się członkowie SU.


JAK CZYTALIŚMY W MIESIĄCU LUTYM?

INTEGRACYJNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Klasa 6a   -   76 smiley
Klasa 4a   -   45 smiley
Klasa 3b   -   36 smiley
Klasa 5b   -   30
Klasa 1a,2b   -   29
Klasa 2a   -   23.5a   -   23
Klasa 3a   -   15


GIMNAZJUM

Klasa 1b   -   57 smiley
Klasa 3f   -   52 smiley
Klasa 3c   -   35 smiley
Klasa 1c   -   19
Klasa 1a   -   17
Klasa 2a   -   16
Klasa 2f, 3a   -   15
Klasa 1d   -   14
Klasa 1e, 3d   -   13
Klasa 2b, 2d   -   9
Klasa 3e   -   8
Klasa 3g   -   6
Klasa 2c   -   4



Zapraszamy wszystkich czytelników...tych małych i tych dużych, do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wypożyczenia książek na okres ferii zimowych.
Życzymy wesołych i bezpiecznych ferii!!!


PRACE UCZNIÓW

Klasa IV a ISP pod czujnym okiem pani Iwony Michalskiej przygotowała pracę plastyczną wykonaną oryginalną techniką. Uczniowie inspirowali się ilustracjami z książki "Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu". Dzieło plastyczne można zobaczyć w bibliotece szkolnej. Zapraszamy.






MISIOWY ŚWIAT KSIĄŻEK


W dniu 3 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego do książki Juliana Tuwima "Ptasie radio" . Uczniowie mieli za zadanie namalować najpiękniejszego ptaka. Na najbliższy weekend Misia do domu zabierze Mateusz Fryc z klasy 3a ISP. Gratulujemy!









JAK CZYTALIŚMY W MIESIĄCU STYCZNIU?

INTEGRACYJNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Klasa 2b   -   102 smiley
Klasa 6a   -    84 smiley
Klasa 1a   -   61 smiley

Klasa 2a   -   57
Klasa 3a   -   46
Klasa 5a   -   44
Klasa 5b   -   42
Klasa 3b   -   37
Klasa 4a   -   32


GIMNAZJUM

Klasa1b   -   77 smiley
Klasa 1c   -   52 smiley
Klasa 1d   -   41
smiley
Klasa 2b   -   39
Klasa 2c   -   24
Klasa 3b, 1a   -   22
Klasa 3e   -   19
Klasa 2d   -   17
Klasa 3c   -   14
Klasa 3d, 2f,1e   -   12
Klasa 3f   -   10
Klasa 2a   -   9
Klasa 3a,3g   -   7




NOWOŚCI! NOWOSCI! NOWOŚCI!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej do zapoznania się i wypożyczania nowo zakupionych książek









Znalezione obrazy dla zapytania najlepsi czytelnicy
Najlepsi czytelnicy - I semestr 2016/2017
 
Gimnazjum nr 2

IA – Kuta Kacper, Poliksza Aleksandra, Kubacka Martyna, Małachowska  Julia;
IB – Doga Aleksandra, Dąbek Zuzanna,;
IC – Kulesza Alicja, Mazurek, Oksana, Rye Zuzanna, Korwel Roksana;
IE – Niedźwiedź Kamila, Kurzydło Patryk, Kuśmierczyk  Martyna;
IIB – Osinka Agnieszka, Sołowicz  Emilia;
IID – Dziedziejko  Julia, Miska Maja, Salmanowicz Aleksandra, Tederko
          Malina, Trzcińska Joanna, Wojsznis Sylwia, Masiuk  Karol;
IIF – Giłka Natalia, Giłka Sandra, Tomkowicz Naria;
IIIA – Leśniewska Aleksandra, Kowalik Natalia, Salmanowicz  Julia;
IIIB – Drapała Justyna, Górzyńska Karolina, Awtuch  Katarzyna, Szczerbiński
           Iwo;
IIIC – Januszewska  Aleksandra, Niedźwiedź  Karolina,  Urbaniak  Klaudia,
           Hryceńko  Adam;
IIID – Dusza Adrianna, Suchodolska Joanna, Gieczys Emilia;
IIIE – Duda Konrad, Jazienicka  Julia, Usik Martyna, Kozłowski Jacek;
IIIF – Kaczmarek Natalia, Aniołowska  Gabriela, Redner Martyna, Sobczyk
           Oliwia, Tomaszewicz  Kinga;
IIIG – Leboda  Joanna.


Najlepsi czytelnicy w G 2:

1. Osinka Agnieszka II B
2. Kuta Kacper I C
3. Giłka Natalia i Sandra II F


Znalezione obrazy dla zapytania uśmiechnięta książka  
Integracyjna Szkoła Podstawowa

IA – Wojciechowska  Roksana, Mrozicki  Miłosz, Mrzygłód  Dawid;
IIA – Mastyła  Oliwier, Pick Julia, Sobolewska  Daria, Mastyła Wiktoria,
         Źrubak Adrian;
IIIA – Tomczyk Jakub, Kozakiewicz Paulina, Bronakowska Julita;
IIIB – Butoka  Hanna, Marszałek Aleksander, Makaryk  Bartosz;
IVA – Kisiel Kornelia, Stepień Oliwia, Szczepański Łukasz, Olechwierowicz
           Tomasz, Dębińska Sandra;
VA – Białoch Konrad, Bodnar  Oksana, Klisowski Michał;
VB – Włodarczyk  Katarzyna, Bobrowska Klaudia, Wysoczański Oskar;
VIA – Folc Dominika, Okuniewska  Oliwia , Soińska Jagoda.


Najlepsi czytelnicy w ISP:

1. Butoka Hanna III B
2. Marszałek Aleksander III B
3. Tomczyk Jakub  III A

GRATULUJEMY!!!

Podobny obraz

Podobny obraz

WSZYSTKIM CZYTELNIKOM ŻYCZYMY

SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Podobny obraz

MISIOWY ŚWIAT KSIĄŻEK

W dniu 9 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Mikołajkowy świat książek”. Najmłodsi uczniowie czekali z niecierpliwością na wyniki. Komisja konkursowa wyłoniła najpiękniejszą zakładkę do książki z ulubionym bohaterem. Na ten weekend Miś powędrował do Wiktorii Liniewicz z klasy 2b ISP. Gratulujemy!





 

 

 


cd archiwum