Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to międzynarodowe święto obchodzone z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

W naszej szkole z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie przygotowali plakaty związane z różnymi europejskimi językami, a także odbył się konkurs wiedzy o językach obcych.

Konkurs Wiedzy o Językach Obcych został zorganizowany dla uczniów klas IV a, V a i V b.

Uczniowie pracowali w dwuosobowych drużynach, z każdej klasy były dwie drużyny. Uczestnicy mieli do wykonania 7 zadań. Musieli się wykazać nie tylko znajomością podstawowych języków Europy, ale także wiedzą z zakresu geografii i kultury państw europejskich.

I miejsce zajęła drużyna z klasy V b w składzie: Michał Bodnar, Stanisław Jarkowski, II miejsce także zespół z klasy V b w składzie: Wiktoria Liniewicz, Szymon Butoka, III miejsce uczniowie z klasy V a: Maciej Prącik, Kacper Zgoła.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy

Organizatorzy: