Dzień Jeża

10 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jeża. Ten budzący sympatię mały ssak, w miesiącu październiku stał się obiektem szczególnego zainteresowania uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klas IV-VIII poszerzali wiedzę na temat budowy, środowiska życia, potrzeb, zwyczajów i zagrożeń jeży na lekcjach przyrody i biologii. Wykonywali plakaty, prezentacje multimedialne i brali udział w Jeżowym quizie. Najszerszą wiedzą wykazał się duet z klasy IVa: Anastazja Beśka i Julia Chodkiewicz.

Młodsi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym na przestrzenną figurkę jeża. Zaangażowanie uczniów, ich kreatywność, różnorodność wykorzystanych materiałów budziły zachwyt oglądających wystawę prac. Komisja konkursowa szczególnie doceniła jeże autorstwa następujących uczniów:

I MIEJSCE   Filip Pietrzak, klasa IVa

II MIEJSCE   Borys Tkaczuk, klasa IIa

III MIEJSCE EX AEQUO    Kacper Dąbrowski, oddział przedszkolny

Wiktoria Leśniewska,  klasa IVa

Mikołaj Karczewski,  klasa IIb

Nikola Kraemer,  klasa IIb

Wiktoria Kwiatkowska,  klasa Ib

Wszystkim uczestnikom jeżowej zabawy dziękujemy,

a zwycięzcom serdecznie  GRATULUJEMY!

Marzena Szczerbińska i Joanna Szczęśniak