Aktualności sportowe 

 

 

 

Rok 2019//2020

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych Dzieci

W dniu 11.12.2019r odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach w ramach Igrzysk Dzieci, co oznacza, że w zawodach mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych klas szóstych i młodsi. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy, natomiast turniej odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Koszalinie. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Kowal Mateusz, Bodnar Michał, Torkowski Adam i Butoka Hanna. Po rozegraniu siedmiu meczów drużynowych ostatecznie nasz zespół wywalczył XIV miejsce w Finale Wojewódzkim w Szachach. Całemu zespołowi dziękuję za sportową postawę, a na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń Mateusz Kowal, który na siedem rozegranych partii wygrał aż pięć, co jest indywidualnie bardzo wysokim osiągnięciem. Zdjęcia do obejrzenia w galerii

Opiekun zespołu; Jarek Markanicz


Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych

W dniu 06.12.2019r odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, tak więc w zawodach mogli uczestniczyć uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy, natomiast turniej odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Koszalinie. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Jędrzej Gliszczyński, Olaf Wysoczański, Oskar Wysoczański, Judyta Jabłuszawska i Aleksander Jabłoński. Po rozegraniu siedmiu meczów drużynowych ostatecznie nasz zespół wywalczył XII miejsce w Finale Wojewódzkim w Szachach. Zwycięstwo w całym turnieju przypadło zespołowi z SP Choszczno. Zdjęcia do obejrzenia w galerii

Opiekun zespołu; Jarek Markanicz

 


SZKOLNY  TURNIEJ  SZACHOWY

MISTRZOSTWO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5

 

      W dniu 25.11.2019. odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy o  Tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 5 w Szachach. Do turnieju zgłosiło się ( ku miłemu zaskoczeniu ) czternastu uczniów : siedmioro z klas od IV do VI i siedmioro z klas od VII do VIII. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” w dwóch kategoriach wiekowych.

    Kategoria uczniów młodszych klasy od IV do VI

Aleksander Paszewski

Paweł Staszewski

Hanna Butoka

Szymon Butoka

Adam Torkowski

Michał Bodnar

Mateusz Kowal

    Kategoria uczniów starszych klasy od VII do VIII

Aleksander Jabłoński

Błażej Dzwonek

Maciej Janczi

Jędrzej Gliszczyński

Olaf Wysoczański

Oskar Wysoczański

Judyta Jabłuszewsk

 

Po kilkugodzinnych zmaganiach zostali wyłonieni mistrzowie Szkoły Podstawowej nr 5

Poniżej podana jest końcowa klasyfikacja pięciu najlepszych szachistów w poszczególnych kategoriach:

 

Kategoria uczniów młodszych z klas IV – VI

I miejsce Mateusz Kowal

II miejsce Adam Torkowski

III miejsce Michał Bodnar

IV miejsce Szymon Butoka

V miejsce Olek Paszewski

 

Kategoria uczniów starszych z klas VII – VIII

I miejsce Jędrzej Gliszczyński

II miejsce Oskar Wysoczański

III miejsce Maciej Janczi

IV miejsce Olaf Wysoczański

V miejsce Aleksander Jabłoński

 

        Dziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Turnieju. Pragnę jeszcze serdecznie podziękować: Radzie Rodziców za wsparcie finansowe i uczniowi klasy VIII B Jankowi Mikołajewskiemu za przygotowanie dyplomów. W szczególny sposób dziękuję Pani Emilii Musiał za pomoc i wsparcie w czasie trwania zawodów, oraz Panu Henrykowi Lisińskiemu ze Szczecineckiego Klubu Szachowego „TAKTYK” za sędziowanie i pomoc w organizacji .

Więcej zdjęć w galerii

 

                                                                                         Jarosław Markanicz  


MISTRZOSTWA MIASTA W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

IGRZYSKA DZIECI

LISTOPAD 2019

 

      W piątek 22.11.2019 na basenie miejskim w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Pływaniu . Do zawodów zgłoszony został  z naszej szkoły zespół chłopców w składzie: Patryk Chmielewski kl.VA, Maciej Prącik kl.VA, Stanisław Jarkowski kl. VB, Michał Bodnar kl. VB, Hubert Kołodziejczak kl. VB, Mikołaj Śliwa kl. VB. Warto nadmienić, że nasza reprezentacja była najmłodszym zespołem obecnym na zawodach . Zawodnicy walczyli w konkurencjach indywidualnych i drużynowych, były to:

50m. st dowolnym, 50m. st klasycznym, 50m. st. grzbietowym, 50 m. st motylkowym i sztafeta 6x25m st. dowolnym. Nasz zespół dzielnie walczył do końca zawodów i w klasyfikacji końcowej uplasował się na III miejscu, kwalifikując się do następnego etapu zawodów – Mistrzostw Powiatu.

Więcej zdjęć w galerii

 

                                                                               Opiekun zespołu Jarosław Markanicz


W dniu 13.11.2019r. w Grzmiącej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w unihokeju dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło aż 8 drużyn, dlatego zostałyśmy podzielone na dwie grupy. Niestety od samego początku zabrakło nam szczęścia, ponieważ trafiłyśmy do „ grupy śmierci”, tzn. bardzo mocnej grupy,  z faworytami turnieju. Wylosowano do niej szkoły: z Grzmiącej, Iwina, SP nr 1 i nr 5 ze Szczecinka. Mimo ambitnej gry naszych zawodniczek, nie udało nam się wyjść z grupy i walczyć w finałach. Mimo to, należą im się gratulacje za sportową postawę i wielkie zaangażowanie. Więcej zdjęć w galerii.

   Klasyfikacja końcowa:

I miejsce SP nr 7 Szczecinek

II miejsce SP Grzmiąca

III miejsce SP Iwin

Nasze zawodniczki wystąpiły w składzie:

1.Bobrowska Klaudia

2.Chmielewska Aleksandra

3. Chwyć Roksana

4. Jabłuszewska Judyta

5. Niebój Małgorzata

6. Okuniewska Maria

7. Palusińska Oliwia

8. Szubert Julia

9. Wiśniewska Klaudia

10. Zalewska Wiktoria

11. Ziętkowska Olga

12. Żemło Wanesa

                                                                                  Opiekun- E. Musiał


W dniu 6.11.2019 r. Szkoła Podstawowa w Grzmiącej była gospodarzem Mistrzostw Powiatu w Unihokeju Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.

W rywalizacji brały udział szkoły: ze Szczecinka –SP nr 1,5 i 6 oraz SP z Iwina i Parsęcka. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Niestety mimo czasami bardzo wyrównanej walki, nasze dziewczęta jeden mecz zremisowały (zabrakło nieco szczęścia do kolejnej wygranej z SP nr 6) a trzy mecze przegrały.

Ostatecznie zawodniczki naszej szkoły zajęły 5 miejsce w powiecie szczecineckim.

Wszystkim dziewczętom należą się gratulacje za ogromne zaangażowanie oraz walkę w duchu fair play.

Szkołę reprezentowały:

1.            Gebauer Julia

2.            Jaroszewicz Zuzanna

3.            Kuzdra Laura

4.            Liniewicz Wiktoria

5.            Mastyła Wiktoria

6.            Pietraszewska Ewa

7.            Prokop Katarzyna

8.            Silitrowska Izabela

9.            Staciwa Milena

10.          Szerol Kinga

                                                                                                       Opiekun-E. Musiał


MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

       Dnia 05.11.2019r odbyły się Mistrzostwa powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym , zawody odbywały się w ramach współzawodnictwa międzyszkolnego pod nazwą Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Ten rodzaj rywalizacji skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Ciekawą niespodzianką było duże zainteresowanie zawodami, szczególnie jeśli chodzi o rywalizację chłopców, gdyż w turnieju uczestniczyło aż 11 zespołów z terenu powiatu. Trochę słabsze zainteresowanie zawodami było ze strony dziewcząt, tylko 6 żeńskich zespołów uczestniczyło w turnieju. Naszą szkołę na tych zawodach reprezentował zespół chłopców w składzie: Dawid Giłka, Kacper Kowalewski i Konrad Białoch. Opiekunem zespołu był Jarosław Markanicz. Warto podkreślić, że po trudnych sportowych zmaganiach nasza reprezentacja zajęła 7 miejsce.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii

 

W dniu 30.10.2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Miasta w Ramach Igrzysk Dzieci w Unihokeju chłopców. Turniej był rozgrywany systemem grupowym w którym wzięło udział 6 drużyn. Ostatecznie w turnieju SP 5 zajęła V miejsce. Gratulujemy i dziękujemy naszym zawodnikom za sportową walkę do ostatniego gwizdka. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego R.Szczuko.
Skład zespołu :
1.Bartosz Makaryk VI B
2.Partyk Karawajski VIB
3.Krystian Szymański VIB
4.Marcel Myszak V A
5.Kacper Zgoła  V A
6.Kacper Chmielewski  VA
7.Jakub Moszkowicz VI A
8.Adam Szostek  VI B
9.Szymon Butoka V B
10.Hubert Kołodziejczak V B
11.Jakub Hajduczek VI A
12.Filip Tomczak IV A


   W dniu 21.10.2019r. W Szkole podstawowej nr 7 odbyły się miejskie zawody w unihokeju dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Wzięły w nich udział zawodniczki z czterech szczecineckich szkół: SP nr1,         SP nr 5, SP nr 6 oraz SP nr7. Ze względu na małą liczbę zespołów, mecze rozegrano systemem „ każdy z każdym”.

   Mecze naszych zawodniczek zakończyły się następującymi wynikami: SP5-SP7 – 1:1,      SP5 -SP1-0:4, SP5-SP6 – 1:0.  Turniej wygrały dziewczęta ze Szkoły Podstawowe nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 ( mimo, że w bezpośrednim spotkaniu z naszymi zawodniczkami przegrała mecz, ale miała lepszy stosunek zdobytych i straconych bramek) i trzecie miejsce wywalczyły dziewczęta z naszej szkoły-  Szkoły Podstawowej nr 5.

   Jako opiekun, jestem dumna ze swoich zawodniczek. Na boisku wykazały się wielką walecznością i zaangażowaniem.

   Dziewczęta wystąpiły w składzie:

1.            Gebauer Julia

2.            Jaroszewicz Zuzanna

3.            Kuzdra Laura

4.            Liniewicz Wiktoria

5.            Mastyła Wiktoria

6.            Pietraszewska Ewa

7.            Prokop Katarzyna

8.            Silitrowska Izabela

9.            Staciwa Milena

10.          Szerol Kinga

                                                                                                       Opiekun-E. Musiał

 


Starsze wiadomości w Archiwum sportowym